TÜRKİYE-İSPANYA 8. HÜKÜMETLERARASI ZİRVESİ VESİLESİYLE İSPANYA-TÜRKİYE İŞ FORUMU, 13 HAZİRAN 2024, MADRİD

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’ndan alınan bir yazıda, Türkiye-İspanya 8. Hükümetlerarası Zirvesi 13 Haziran 2024 tarihinde İspanya’da gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

DEİK/Türkiye-İspanya İş Konseyi olarak söz konusu Zirve kapsamında aynı tarihte Madrid’de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve İspanya Krallığı Başbakanı Sayın Pedro SANCHEZ’in teşrifleriyle “İspanya Türkiye İş Forumu” düzenleneceği belirtilmektedir.  Söz konusu İş Formu çerçevesinde finans, yeşil dönüşüm, enerji, altyapı, ulaşım alanlarında panellerin yanı sıra B2B görüşmeleri de gerçekleştirileceği belirtilmektedir. Konaklama, uçuş organizasyonu ve vize süreçleri katılımcıların kendileri tarafından organize edilecek olup, vizesi olmayan katılımcılar için İspanya Büyükelçiliği ve Konsolosluğu ile listeler paylaşıldığı belirtilmektedir.

Toplantı katılım ücreti DEİK Üyesi firmalar için 450 Avro, DEİK Üyesi olmayan firmalar için 600 Avro olarak belirlenmiştir.

Görüşmelerde gündeme getirilmesinde fayda görülen hususların ve ticaret/ yatırımlarda öne çıkan sorun ve görüş önerilerinizin Türkçe ve İngilizce olarak 31 Mayıs Cuma günü 16.00’ya kadar DEİK’e ( e-posta: [email protected]) iletilmesi gerektiği belirtilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.