GÜNEY KORE'DE TÜRK DERİ VE KÜRK KONFEKSİYON ÜRÜNLERİNE YOĞUN İLGİ

 

GÜNEY KORE'DE TÜRK DERİ VE KÜRK KONFEKSİYON ÜRÜNLERİNE YOĞUN İLGİ

 

Güney Kore Ticaret Bakanlığı desteği ve İDMİB organizatörlüğü ile deri ve kürk konfeksiyon sektörü Güney Koreli alıcılar ile buluştu. 23-28 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenen heyet kapsamında 20 ihracatçı firmamız B2B görüşmelerle ürünlerini tanıtırken, Güney Kore pazarını da yakından tanıma fırsatı buldu.

Heyet kapsamında açılış konuşmasını gerçekleştiren İDMİB YK Başkanı Mustafa ŞENOCAK Güney Kore'de bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek Güney Kore ve Türkiye arasındaki Serbest Ticaret Anlaşması'nın Türkiye aleyhine işlediğini, iki ülke ticaretinin henüz potansiyeline ulaşamadığını, iş birliğini güçlendirecek adımlar atılması gerektiğini ifade etti. Konuşmanın ardından gerçekleşen, katılımcıların ürünlerinin sergilendiği mini defile ile B2B görüşmeleri Koreli alıcılar tarafından yoğun ilgi gördü. 50'nin üzerinde Güney Kore'li firmadan yaklaşık 100 civarında Kore'li alıcı firmalarımız ile bir araya geldi.

Ticaret heyeti kapsamında ayrıca, öğleden sora açılarak sabaha kadar aktif deri ve kürk konfeksiyon ticaretinin gerçekleştiği AVM'ler de ziyaret edilerek, Güney Kore pazarında sektör ticaretinin dinamiklerini yerinde değerlendirme fırsatı bulundu. Firmaların yanı sıra, İDMİB YK Başkanı Mustafa ŞENOCAK, İDMİB YK Üyesi Tamer GEÇGÖREN ve EDMİB YK Üyesi Halil GÜNDOĞDU'nun katılım sağladığı etkinlikte tüm katılımcılar tarafından sürdürülebilir ihracat için tanıtımların ve heyet organizasyonlarının süreklilik haline getirilmesi gerektiği ifade edildi.

 

Katılımcı Firmalar:

Akıcı Deri ve Konfeksiyon San ve Tic Ltd Şti

Baymod Deri A.Ş.

Bozkurtsan Deri San ve Tic Ltd Şti

Canbol Deri San ve Tic Ltd Şti

Derkimpa Deri San Dış Tic A.Ş.

Dersan Deri İç ve Dış Tic Ltd Şti

Emelda Deri Konfeksiyon Turizm İnş San ve Dış Tic A.Ş.

Fergucci Deri Konf İnş İth İhr Ltd Şti

Gönlüşen Deri San Tic Ltd Şti

GR Deri tekstil Ayakkabı ve Hediyelik Eşya Ürünleri San ve Tic Ltd Şti

Greyder Deri San ve Tic Ltd Şti

Gündoğdular Deri Ltd Şti

Kırcılar Tekstil ve Deri Tic ve San A.Ş.

Merino Kürk San ve Tic Ltd Şti

Ri-Vo Deri ve Teks San Tic Ltd Şti

Sel-Gü Deri Konfeksiyon San ve tic Ltd Şti

Simge Deri Tekstil San Tic Ltd Şti

Süed Mod Dericilik San ve Tic  Ltd şti

Tasarı Kürkmod Kürk Deri San ve Tic Ltd Şti

Yateks yakut Tar. San Ür A.Ş.

 

İlgili Fotoğraflar

PAYLAŞ