Türk Firmaları MICAM Fuarına Damgasını Vurdu

Dünya ayakkabı sektörünün en önemli ve en prestijli fuarı olan Micam Fuarı, 15 – 18 Eylül 2019 tarihleri arasında Milano'da gerçekleştirildi. İDMİB'in düzenlediği Milli Katılım Organizasyonu ile 45 firma fuarda yer alırken; toplamda 55 Türk firması fuarda yeni koleksiyonlarını sergiledi. Ayakkabı ihracatçıları, dünya ayakkabı sektörünün buluştuğu Micam'da yeni pazarlar yaratmak için üst düzey görüşmeler gerçekleştirdi.

İDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şenocak ve Başkan Yardımcısı İslam Şeker ile İDMİB Yönetim Kurulu Üyesi Burak Uyguner'in Türk firmalarının stantlarını ziyaret ettiği fuara, T.C. Milano Başkonsolosu Özgür Uludüz ve Milano Ticaret Ataşesi Emre Öztelli de katılarak İDMİB Yönetim Kurulu Üyeleri ve Türk firmalar ile görüş alışverişinde bulundu.

Fuar esnasında ABD Ayakkabı Perakendecileri Birliği Başkanı Chuck Schuyler ve UBM Informa Ayakkabı Bölüm Başkanı Leslie Gallin ile de toplantı yapma imkanı bulan Yönetim Kurulumuz ABD'ye yönelik ihracatın artırılması amacıyla potansiyel işbirliği imkanları değerlendirildi.

Fuar ile ilgili bir değerlendirme yapan İDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şenocak; her geçen yıl fuara katılım sağlayan Türk firmalarının sayısındaki artışın memnuniyet verici olduğunu dile getirdi. Bunun yanı sıra Türk firmaları açısından fuarın olumlu geçtiğini, gelecek yıl daha fazla firma ile fuara katılım göstermeyi hedeflediklerini belirtti.

İlgili Fotoğraflar

PAYLAŞ