ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ KAPSAMINDA İDMİB AKADEMİSYENLERLE BİR ARAYA GELDİ

17 Nisan 2019 tarihinde İDMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güven Karaca, İDMİB Yönetim Kurulu Üyeleri Tamer Geçgören ve Burak Uyguner; 9 üniversiteden 17 akademisyeninin katılımıyla deri ve deri mamulleri sektörü ile akademi dünyası arasındaki işbirliğini geliştirmek amacıyla bir araya geldi.

Güven Karaca toplantıda gerçekleştirmiş olduğu konuşmada, deri ve deri mamulleri sektöründe ihracat hedeflerine ulaşabilmesi için genç, dinamik ve nitelikli insan gücüne duyulan ihtiyacı vurgulayarak; bunun için gerek sanayi gerekse üniversitelere büyük görevler düştüğünü belirtti. Deri ve deri mamulleri sektörünün tanıtımı için akademisyenlerle sık sık bir araya gelinmesi gerektiğini vurgulayan Karaca, 5. Detay Tasarım Yarışması hakkında bilgi vererek akademisyenler aracılığı ile tüm öğrencileri yarışmaya başvurmaya davet etti.

Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. A. Candaş Adıgüzel Zengin ise toplantıda deri ve deri mamulleri sektörünün yapısını, üretimdeki yerini ve tasarım gücünü anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

İlgili Fotoğraflar

PAYLAŞ