Yeni Pazarlar Yeni Hedefler Ur-Ge Projeleri

Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen, Deri Konfeksiyon ve Saraciye Sektörlerinde Yeni Pazarlar Yeni Hedefler UR-GE Projeleri, İhtiyaç Analizi Kapanış Toplantıları, 24 Ağustos tarihinde İstanbul Dış Ticaret Kompleksi' nde gerçekleştirildi. İDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şenocak başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İDMİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Proje Sorumlusu İslam Şeker, İTKİB Genel Sekreteri Bekir Aslaner, İTKİB Genel Sekreter Yrd. Süleyman Çakıroğlu, Saraciye Sanayicileri Derneği Başkanı Cemal Aydın, Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği Başkanı Mehmet Musa Evin, ihtiyaç analizi çalışmalarını gerçekleştiren danışmanlık firması URAGEM ve proje iştirakçisi firmalar katıldı.

Projelerin ülkemize ve deri sektörüne sağlayacağı faydalara değinen İDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şenocak; sözlerine şöyle devam etti: “Sektörümüzdeki iş birliği böyle projeler ile giderek güçleniyor. Projeler vasıtasıyla devlet desteklerini en iyi biçimde kullanarak firmalarımızı destekleyeceğiz. Yeni Pazar hedeflerimiz ve tecrübemiz ile deri sektörünü hak ettiği yerlere getireceğiz.”

 

İHTİYAÇ ANALİZİ SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLDİ

Danışman firma yetkilisi tarafından 'Deri Konfeksiyon ve Saraciye Sektörlerinde Yeni Pazarlar Yeni Hedefler UR-GE Projeleri' çalışmaları kapsamında yapmış oldukları çalışmalar katılımcılara aktarıldı. Dünya' da ve Türkiye' de deri konfeksiyon ve saraciye sektörlerinde mevcut durum analizleri ile birlikte, her iki projenin İhtiyaç Analizi sonuçları katılımcılar tarafından değerlendirildi. Bu bağlamda proje katılımcısı firmaların genel yapıları, mevcut ve hedef pazarlar, firmaların temel eksikleri ve ilgili eğitim/danışmanlık ve yurtdışı faaliyet önerileri ve başarı kriterleri elde edilen veriler üzerinden, UR-GE projesi içinde yer alan firmaların, faaliyet gösterdikleri ana ürün grupları çerçevesinde sunuldu.  

 

PROJE YOL HARİTASI BELİRLENDİ

Firmalarımızın, 'Deri Konfeksiyon ve Saraciye' sektörlerinde Dünya pazarında daha fazla söz sahibi olması amacıyla projelerin yol haritaları belirlendi. Uluslararası alanda rekabetçiliğin artırılması için firma kapasitelerinin geliştirilmesi hedeflendi. Sürdürülebilir ihracat için ise yurt dışı faaliyetlerin gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Proje üyesi firmaların ortak görüş ve fikir birliği ile hedef pazar noktalarının belirlenmesi ile toplantı son buldu.

İlgili Fotoğraflar

PAYLAŞ