2021 İLKBAHAR-YAZ DERİ TREND SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2021 İLKBAHAR-YAZ DERİ TREND SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2021 İLKBAHAR-YAZ DERİ TREND SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği ve WGSN işbirliği ile İlkbahar - Yaz 2021  "Deri Trend Semineri" 30  Ekim 2019 tarihinde Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleşti. Deri ve deri mamulleri sektörü gelecek sezon trendleri WGSN Trend Küratörü Kim Mannino tarafından aktarıldı.

Seminerin açılışında söz alan İDMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güven KARACA konuşmasında; deri ve deri mamulleri sektörünün gelişimi ve geleceği için tasarımın önemine vurguda bulundu.

Yeni sezonda, bir yandan geri dönüşüm temasının el işi konsepti ve minimalist tasarımlarla modaya yön vereceğinden bahseden Mannino, öte taraftan hem okyanustan ilham alan ve daha çok karanlığı simgeleyen bir akımın ön plana çıkacağından hem de dijitalleşen yeni dünyanın etkisi ile modern ve eskinin yan yana gelerek oluşturduğu dizaynların ultraviyole renkler ile birleşerek, farklı amaçlara hizmet eden materyallerin aynı ürünlerde kullanıldığı trendlerin bizleri beklediği hakkında da detaylı bir anlatım gerçekleştirdi. 

Sektörel dernek temsilcileri, küme üyesi firmalar, sektör temsilcileri, üniversiteler ve tasarımcıların büyük ilgi gösterdiği Seminer’e yoğun bir katılım sağlandı.