AYAKKABI SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ  BULUŞTU

AYAKKABI SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ BULUŞTU

AYAKKABI SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİ  BULUŞTU

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği(İDMİB) ve Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) iş birliğinde 07.08.2018 tarihinde ayakkabı sektörünün temsilcileri bir araya gelmiştir sektöre ilişkin değerlendirmeler yapılmıştır. Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği’nde gerçekleşen toplantıda hem sektörün güncel ticari verileri hakkında bilgi verilmiş hem de ihracatın artmasına yönelik çözüm önerileri konuşulmuştur.

Dr. Can Fuat Gürlesel moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıda, sektör temsilcisi firmalar ihracata ilişkin sorunlarını dile getirdiği gibi, bu sorunlara yönelik çözüm önerileri de katılımcılar tarafından tartışılarak fikir önerileri ortaya konulmuştur.

 Yeni bir pazarlama stratejisinin zorunluluğu,

Afrika pazarının önemi ve bu pazara özel projeler üretilmesi gerekliliği

Mesleki eğitimin sektörün ihtiyaçlarına çözüm üretememesi ve Meslek liselerinde usta öğretici bulmanın giderek güçleştiği

Marka olarak katma değerli ihracat yapılmasının hem firmaya hem de sektöre büyük katkı sağlayacağı hususları toplantıda konuşulan önemli gündem maddeleri olmuştur.

Toplantı, daha çok bir araya gelmek ve bu toplantılar neticesinde etkili bir yol haritası çizilmesi temennisi ile bitirilmiştir.