Ayakkabı Sektörü Temsilcileri Sektörel Buluşmalar İle Bir Araya Geldi

Ayakkabı Sektörü Temsilcileri Sektörel Buluşmalar İle Bir Araya Geldi

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB), geleneksel hale gelen sektörel buluşmalarına “Ayakkabı Sektör Buluşması” ile devam etti.

 

Toplantı, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle’nin teşrifleri ve Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) işbirliği ve sektör temsilcilerinin katılımıyla 12 Şubat 2020 tarihinde Dış Ticaret Kompleksi Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda gerçekleşti. İDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şenocak, İDMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Güven Karaca ve İslam Şeker başta olmak üzere TASD Yönetim Kurulu Başkanı Abdülsabur Endican da sektörel buluşmaya katılım sağladı.

 

İDMİB Başkanı Mustafa Şenocak’ın 2019 yılı ayakkabı sektörü ihracat performansını değerlendirmesiyle başlayan toplantıda, TASD Yönetim Kurulu Başkanı Abdülsabur Endican söz alarak sektörün içinden geçtiği sürece ilişkin görüşlerini bildirdi. Piri Reis Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu güncel ekonomik gelişmeler hakkında bilgi verirken, İstanbul Moda Akademisi (İMA) Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Gülin GİRİŞMEN ise 20/21 deri trendlerine ilişkin sunumunu sektör temsilcileri ile paylaştı. Yönetim Danışmanı Mert Aydıner’in moderatörlüğünde sorun ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda 2020 yılının ihracat yol haritası da değerlendirildi. Toplantı Eximbank sunumunun gerçekleşmesi ile sona erdi.