Deri Mühendisliği Bursu Programımız Hayata Geçti!

Deri Mühendisliği Bursu Programımız Hayata Geçti!

Başkanımız Mustafa Şenocak, ‘Deri Mühendisliği Algısının Yükseltilmesi Programı’ kapsamında sağlanan eğitim bursu sonrası kontejanları %100 dolan ve puanları yükselen Ege Üniversitesi Deri Mühendisliği Bölümü'nü ziyaret etti.

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Yıldız ve Deri Mühendisliği Bölüm Başkanı Behzat Oral Bitlisli’ nin ev sahipliği yaptığı organizasyonda Başkanımız Mustafa Şenocak, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Zandar, Türkiye Deri Sanayicileri Derneği Başkanı Burak Uyguner, ESBAŞ Başkanı Eyüp Sevimli ve Gündüz Kürk Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ruken Mızraklı konuşmacı olarak yer aldı. İDMİB Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Elibol, INOVATİM Ekibi ve TEB-TİM Girişim Evleri Temsilcileri de toplantıya katılanlar arasındaydı.

Öğrencilerin yoğun ilgisiyle gerçekleşen organizasyonda Şenocak, yeni eğitim yılının heyecanını paylaşarak öğrencilere hitaben mesleki ve teknik eğitime büyük önem verdiklerini, daha kaliteli bir eğitim için müfredata da dahil olacaklarını, öğrencilerin henüz okurken sektörün içerisinde olmalarını sağlayacaklarını ve bilgisayar ile makine teknolojilerini aynı potada birleştiren bu gücü tasarım ile zenginleştiren bir seviyeye çıkmak için hep beraber çalışacaklarını dile getirdi.

Burs, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi desteği ile hayata geçirildi.