Deri ve Deri Mamulleri Sektör Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Deri ve Deri Mamulleri Sektör Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Deri ve Deri Mamulleri Sektör Kurulu toplantısı 11 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Zoom üzerinden gerçekleştirilen toplantıya TİM Başkanı İsmail Gülle, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Şenocak, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Zandar İDMİB ve EDMİB Yönetim Kurulu Üyeleri ile İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB), Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Genel Sekreterliği ve TİM yetkilileri katılım sağladı.

Türkiye geneli deri ve deri mamulleri sektörünün dış ticaret performansı değerlendirmesi ile başlayan toplantıda ana gündem maddesi dijitalleşme çalışmaları oldu. İDMİB çatısı altında yürütülen dijitalleşme projesi ve EDMİB organizatörlüğünde gerçekleştirilen Shoedex sanal fuarı ile ilgili bilgi alınarak, gelecek dönemde atılması gereken adımlar ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. TİM Başkanı İsmail Gülle dijitalleşme ile e-ticaretin önemine vurgu yaparak, bu alandaki çalışmaların TİM ile koordinasyonlu biçimde geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Toplantıda ayrıca TİM Genel Sekreter Yardımcısı Eser Erginoğlu’ndan yurtdışı lojistik merkezleri ile ilgili bilgi alınarak, deri ve deri mamulleri sektörü için uygun olabilecek ülkeler değerlendirildi.