GÜNEY KORE’DE YÜKSELEN İHRACAT POTANSİYELİ YERİNDE DEĞERLENDİRİLDİ

GÜNEY KORE’DE YÜKSELEN İHRACAT POTANSİYELİ YERİNDE DEĞERLENDİRİLDİ

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şenocak ile Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar tarafından 16 – 18 Mart 2019 tarihlerinde Güney Kore’ye yönelik bir iş gezisi gerçekleştirdi. Ziyaretin ilk gününde Seul Ticaret Müşavirimiz Alper Atilla ile bir görüşme gerçekleştirilerek, Güney Kore’nin genel durumu hakkında bilgi edinildi.

Güney Kore ziyareti kapsamında İDMİB Başkanı Mustafa Şenocak ülkenin ayakkabı, kürk ve saraciye sektörleri tüketim alışkanlıkları ile ilgili Güney Koreli yetkililerle görüşmeler gerçekleştirerek, Güney Kore’nin perakende satış fiyatlarını değerlendirdi. Kürk ve deri konfeksiyon sektörünü incelemek amacıyla Kuanghi ve Tundemon bölgeleri de ziyaret eden İDMİB Başkanı Mustafa Şenocak, Güney Kore’de Türkiye Ticaret Merkezi kurulup kurulamayacağına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ziyaret kapsamında İDMİB Başkanı Mustafa Şenocak, Türkiye’den Güney Kore’ye Ticaret Heyeti Organizasyonu gerçekleştirilebilmesine yönelik görüşmeler gerçekleştirdi.

Ziyaretin sonunda ise Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğini ziyaret eden İDMİB Başkanı Mustafa Şenocak ve EDMİB Başkanı Erkan Zandar, Seul Ticaret Müşavirimiz Alper Atilla ve Büyükelçilik Müsteşarı Ömer Orhun Çelikkol ile bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.