Hatay'da Altyapı ve Üstyapı Koordinasyonu İçin Görüşmeler Gerçekleştirildi

Hatay'da Altyapı ve Üstyapı Koordinasyonu İçin Görüşmeler Gerçekleştirildi

Başkanımız Sn. Güven Karaca, Muhasip Üyemiz Sn. İsmail Turgut ve Koordinatörümüz Sn. Muhammet Öztürk, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketinde sektörümüzün en çok etkilenen bölgesi olan Hatay'da bugün İç İşleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, Olağanüstü Bölge Valimiz Sn. Osman Hacıbektaşoğlu, Hatay milletvekilimiz Sn. Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Belediye Başkanı Sn. Mehmet Hacıoğlu, Dernek Başkanımız Sn. Doğan Aydın ve bölgedeki sektör temsilcilerimizle ayrı ayrı bir araya gelerek bölgenin altyapı ve üstyapı koordinasyonu için görüşmeler gerçekleştirdi.

Düzenlenen ziyarette bölgede yaklaşık 440 ayakkabı üretim yerinin yıkıldığı, makinelerin enkaz altında kaldığı gözlemlendikten sonra bölge halkından ve üreticilerden bilgi alındı.

İç İşleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’ nun talimatlarıyla zarar gören 440 ayakkabı üreticisi için Hatay Reyhanlı'da yer tahsisi geçen hafta yapılmıştı ve ayakkabıcılarımız yeni yerlere taşınmaya başlamıştı.

Bölgedeki barınma sorununun hızla çözülmesi amacıyla TİM, İDMİB ve EİB iş birliğiyle bölgede 600-700 kişinin barınma ihtiyacını karşılayacak konteyner alanı sağlanıyor.

Ayrıca aşevi ve makine ihtiyaçlarının karşılanması konusunda çalışmalar Sektör Derneklerimizin koordinasyonlarıyla gerçekleştirilecektir.

Desteklerini esirgemeyen tüm sektör paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Deprem felaketinden maddi manevi zarar gören tüm vatandaşlarımıza tekrar başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Yanınızdayız! İyileşeceğiz!