Hazır Giyim, Tekstil, Deri Ve Halı Sektörleri Çalıştayı’nda Sektörümüzün Sorunları Kapsamlı Şekilde Ele Alındı

Hazır Giyim, Tekstil, Deri Ve Halı Sektörleri Çalıştayı’nda Sektörümüzün Sorunları Kapsamlı Şekilde Ele Alındı

İTKİB organizasyonunda Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan, Ticaret Bakan Yardımcımız Sn. Rıza Tuna Turagay ve TİM Başkanımız Sn. İsmail Gülle’nin teşrifleriyle gerçekleştirilen Hazır Giyim, Tekstil, Deri ve Halı Sektörleri Çalıştayı’nda sektörümüzün gündemindeki öncelikli konular ele alınıp çözüm önerileri sunuldu.  İDMİB Başkanı Sn. Mustafa Şenocak’ın ihracatçımızın ve sektörümüzün temel sorunlarını dile getirdiği toplantıda sektörümüz adına verimli çıktılar alınmış oldu.

Sürdürülebilir ihracat artışı sağlayarak dünya ihracatındaki payımızın artırılmasına yönelik olarak hedef ürün ve hedef pazarlara odaklanmış bir bakış açısıyla ihracattaki katma değerin artırılmasının hedeflendiği toplantıda bu sürecin yeni nesil serbest bölgeler, dijitalleşme, ihracatın tabana yayılması, numune ithalatı sürecinin revize edilmesi, güçlendirilmiş ve sadeleştirilmiş devlet destekleri, finansman ve ticaret politikası araçları ile ihracatın desteklenmesi toplantının ana gündem maddelerini oluşturdu.

İhracatçı birlikleri başkanları ve temsilcilerinin sektör sorunlarını detaylı şekilde dile getirdiği toplantıda alınacak aksiyonlar konusunda yol haritası belirlendi. Toplantının sonunda Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan sektör sorunları özelinde değerlendirmelerde bulundu.