İDMİB BAŞKANI MUSTAFA ŞENOCAK’TAN MAHALLİ İDARELER SEÇİMİ DEĞERLENDİRMESİ

İDMİB BAŞKANI MUSTAFA ŞENOCAK’TAN MAHALLİ İDARELER SEÇİMİ DEĞERLENDİRMESİ

 

31 Mart’ta %84’ün üzerinde gerçekleşen bir katılım oranıyla seçilen belediye başkanlarını ve belediye meclis üyelerini kutluyor; başarılı bir dönem geçirmelerini diliyoruz.

4,5 yıllık seçimsiz dönem, Türkiye için bir fırsattır. Seçim döneminin de geçmesi ile birlikte ana gündem maddemizin Türkiye ekonomisi olacağını öngördüğümüz bu dönemde, ihracatçımızın ve sanayicilerimizin talepleri doğrultusunda sorunlarımızın doğrudan çözüme kavuşturulacağına yürekten inanıyoruz.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişimiz ile birlikte deri ve deri mamulleri sektörü olarak birçok sektörel sorun ve talebimizin hızla çözüme kavuştuğuna şahit olduk. İnanıyorum ki bu seçimsiz atmosfer, kamu kurumlarımızın yapısal dönüşümünde de önemli bir rol oynayacak; bürokrasi kaynaklı yavaşlık azaltılarak sanayi ve kamunun işbirliği kuvvetlendirilecek, Türkiye ekonomisini daha da güçlendirecektir. Yapısal reformların da hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi ile birlikte ülkemizin ihracatının, kalkınma hızının ve büyüme rekorlarının bu yeni dönem katlanarak artacağına inancımız tam.  

Önümüzdeki dönemin ihracata ve üretime dayalı büyüme modelinin hayata geçirildiği ve hedeflerimiz doğrultusunda başlatılan kalkınma hamlesinin hızlandırıldığı “ülke ekonomimiz için seferberlik dönemi” olmasını ümit ediyor; seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.