İDMİB Deri Kümeleri Bir Araya Geldi

İDMİB Deri Kümeleri Bir Araya Geldi

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçılar Birliği' nin Ticaret Bakanlığımızın destekleriyle yürüttüğü Ayakkabı, Deri Konfeksiyon ve Saraciye Ur-Ge proje çalışmaları sürüyor.

12 Kasım 2018 tarihinde İDMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İslam Şeker ve Güven Karaca, İDMİB Yönetim Kurulu Üyeleri Tamer Geçgören, Oğuz İnner, Saraciye Sanayicileri Derneği Başkanı Cemal Aydın, Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği Başkanı Gürkan Gözmen, sektör temsilcileri ve çok sayıda küme üyesinin katıldığı 2018-2019 Ur-Ge Değerlendirme Toplantıları Dış Ticaret Kompleksi’ nde gerçekleştirildi.

Birliğimizin Ayakkabı, Deri Konfeksiyon ve Saraciye sektörlerine yönelik olarak yürüttüğü projeleri arasında yer alan Ur-Ge’ ler kapsamında proje takviminde yer alan 2018 yılı faaliyetleri değerlendirildi. 2019 yılında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler ise üyelerin görüş ve önerileri ışığında 2019 yılı Ur-Ge faaliyet takvimine alındı.

Deri ve deri mamulleri ihracatımızın yakaladığı başarı doğrultusunda Ur-Ge projelerimiz ile hedeflenen pazarlarda bu başarıya katkı sağlamak ve bu yönde üyelerimizin ihracat kapasitesini artıracak eğitim ve danışmanlıklar alınması noktasında kararlar alındı.