İDMİB İftar Organizasyonunda TDSD ile bir araya geldi…

İDMİB İftar Organizasyonunda TDSD ile bir araya geldi…

İDMİB Yönetim Kurulu, deri sektörümüzün karşı karşıya olduğu sorunları ele alarak çözüm  önerilerini  geliştirmek ve değerlendirmelerde bulunmak amacıyla sektörün tüm paydaşları ile sektör buluşmalarına devam ediyor.

Bu çerçevede, İDMİB Yönetim Kurulu, Türkiye Deri Sanayicileri Derneği (TDSD) Yönetim Kurulu, TDSD  üyeleri ve  sektörümüz ihracatçı  firmalarının  katılımında 13 Haziran 2016 Pazartesi günü iftarlı bir sektör  buluşması gerçekleştirdi.

Geniş bir katılımın sağlandığı toplantıda, sektörümüzün yaşadığı sorunlar ve sorunların çözüm önerileri dile getirilirken, sektörümüzün ihracat performansı ekte yer alan sunum ışığında değerlendirildi. Sektörümüz temsilcilerinin ihracatımızı arttıracak önerilerinin tartışıldığı toplantıda ABD’nin artan önemi, UR-GE projeleri ve Türkiye Ticaret Merkezleri konularında da bilgi verilerek sektörümüz temsilcileri ile fikir alışverişinde bulunuldu.

Ham derilerde fatura sorunu, deri sektörünün üretim süreçlerinde çevre ve arıtma maliyetleri ile Bakanlığın bu konudaki tutumu, çalışan için alınan vergilerin işverene yüklediği maliyet de toplantıda konuşulan konular arasında yer aldı.

İlgili Dosyalar

TDSD_Sunum

(4.057774kb)