İDMİB İhracatta Fark Yaratanlar Ödül Töreni Sektörün Yoğun İlgisi İle Gerçekleşti

İDMİB İhracatta Fark Yaratanlar Ödül Töreni Sektörün Yoğun İlgisi İle Gerçekleşti

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB)’in düzenlediği İhracatta Fark Yaratanlar Ödül Töreni, 25 Ekim 2018 tarihinde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili İbrahim Pektaş, EXİMBANK Genel Müdürü Adnan Yıldırım, İhracatçı Birliklerinin Birlik Başkanları, sektörel dernek ve odaların temsilcileri ve İDMİB üyesi firmaların iştirakleri ile gerçekleşti.

Prof. Dr. Kerem Alkin’in ticaret savaşları, küresel piyasaların geleceği ve Türkiye’nin konumuna ilişkin bir sunum yaptığı gecede, İDMİB Başkanı Mustafa Şenocak ve TİM Başkan Vekili İbrahim Pektaş birer konuşma gerçekleştirdi. İDMİB Başkanı Mustafa Şenocak Ödül Töreni açılış konuşmalarında, deri ve deri mamulleri sektörünün ihracatta rekorlar kırmaya devam ettiğini,  Afrika’ya deri ve deri mamulleri ihracatının 2017 yılı ihracatını da aşarak tüm zamanların ihracat rekoruna ulaştığını belirtti.

Son zamanlarda sektör özelinde gündeme gelen olumsuz haberler nedeniyle kimseninin moralinin bozulmasını istemediğini belirten Şenocak, ayakkabı sektörünün deri ve deri mamulleri ihracatındaki başarılarının en önemli aktörü olduğunu, ayakkabı sektörü ihracatının birkaç hafta içerisinde 2017 yılı ihracatının tamamını da aşarak tüm zamanların ihracat rekoruna ulaşacağını belirtti. Saraciye ve işlenmiş kürk ihracatının da kısa bir süre içerisinde 2017 yılı ihracatını aşacağını ifade eden Şenocak, bu başarının sektörün başarısı olduğunu belirtti. Fuarlardan Türkiye Ticaret Merkezlerine, Ur-Ge projelerinden tasarım yarışmalarına İDMİB’in faaliyetlerini anlatan İDMİB Başkanı Şenocak, 2017 - 2018 yıllarında deri ve deri mamulleri sektörüne yeni bir soluk ile projelere hız kazandırdıklarını belirtti. Ödül almaya hak kazanan tüm firmaları kutlayan Şenocak, sektörün bu azim ve gayreti ile deri ve deri mamulleri sektörünün 2018 ve 2019 yıllarında da yeni rekorlara imza atacağına inandığını ifade etti.

Ödül töreninde Platin ödülleri almaya hak kazanan İDMİB üyesi firmalar, ödüllerini İDMİB Başkanı Mustafa Şenocak, TİM Başkan Vekili İbrahim Pektaş ve EXİMBANK Genel Müdürü Adnan Yıldırım’ın elinden aldı. Altın ödülleri almaya hak kazanan  firmalar ise ödüllerini İDMİB Başkanı Mustafa Şenocak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İslam Şeker ve Güven Karaca’dan aldı.

Ödül almaya hak kazanan firmaların listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2017 Fark Yaratan İhracatçılar Ödül Listesi