İDMİB UR-GE Projeleri Trend Seminerleri Gerçekleştirildi

İDMİB UR-GE Projeleri Trend Seminerleri Gerçekleştirildi

Ekonomi Bakanlığı’ nın desteklediği Saraciye, Deri Konfeksiyon ve Ayakkabı Sektörlerinde Yeni Pazarlar Yeni Hedefler UR-GE Projeleri, Sonbahar/Kış ‘18-19 Trend Seminerleri ve Workshop Çalışmaları, 4-5-6 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul Dış Ticaret Kompleksi' nde gerçekleştirildi.

Trend seminerleri ve workshoplara, İDMİB Yönetim Kurulu Üyesi ve UR-GE Projeleri Sorumlusu İslam Şeker, Saraciye Sanayicileri Derneği Başkanı Cemal Aydın, küme üyesi firmalar, sektör temsilcileri, üniversiteler ve tasarımcılar katılım sağlamışlardır.

İstanbul Moda Akademisi bünyesindeki İtalyan tasarımcılar Luca Vicini, Paola Panzarola, Daniela Funari ve ünlü tasarımcı Deniz Mercan’ ın sunduğu sonbahar kış trendlerinin yanı sıra hedef ülkeler bazında satış süreçleri ve pazarlama aşamalarını Enrico Pesallacia & Daniele Scotucci sundu.

Seminerler sonrasında gerçekleştirilen Workshop bölümlerinde ise katılımcılar; Luca Vicini, Paola Panzarola, Daniela Funari, Deniz Mercan, Enrico Pesallacia ve Daniele Scotucci eşliğinde farklı trend ve konseptlere göre kreatif moodboard' lar oluşturdular.