İDMİB Üyeleri Çekya’dan Notino Firması İle Özel Nitelikli Alım Heyeti Kapsamında Bir Araya Geldi

İDMİB Üyeleri Çekya’dan Notino Firması İle Özel Nitelikli Alım Heyeti Kapsamında Bir Araya Geldi

ÇEKYA’da faaliyet gösteren NOTINO firması Özel Nitelikli Alım Heyeti programı çerçevesinde 04 Mart 2020 tarihinde İstanbul’da saraciye sektörü firmalarımız ile buluştu.

İstanbul Deri ve Deri İhracatçıları Birliği (İDMİB) bünyesinde bulunan saraciye ürünleri üretimi ve ihracatı yapan 10 firmanın katılım gösterdiği ikili görüşmeler çerçevesinde NOTINO firması ile işbirliği olanakları görüşüldü.

NOTINO firması yetkilileri, İDMİB yetkilileri ve çalışanlarına bu organizasyonda gerçekleşen ikili görüşmelerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Heyet yetkilileri, Türk  deri mamulleri sektörünün gücüne ve kalitesine vurguda bulunarak, bu görüşmeler sayesinde üretimdeki aşamaları yakından tanıma fırsatı yakaladıkları için teşekkür etti ve işbirliğimizin somutlaştırılması için yeni fırsatlar yaratılacağını söyledi.

Organizasyon T.C. Ticaret Bakanlığı destekleri ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Koordinasyonunda İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği organizasyonunda gerçekleştirildi.