İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi

İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan bir yazıda, katma değerli ihracatımızın artırılması amacıyla Eylül 2016-Eylül 2017 tarihleri arasında TİM tarafından “İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi” gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

 

Proje kapsamında İhracatçı Birlikleri üyesi 100 şirkette, inovasyon yönetimi yetkinliğinin sürdürülebilir şekilde arttırılması ve uluslararası iş yapma tecrübesi kazandırılması öngörülmektedir. Ayrıca, proje ile ülkemizde ‘İnovasyon Yönetimi” konusunda yetkinliği ve üniversite-sanayi işbirliği konusundaki motivasyonu yüksek üniversitelerimiz ve akademisyenlerimiz ile ihracatçı firmalarımız bir araya getirilerek, firmalarımızın inovasyon kapasitesinin sürdürülebilir şekilde arttırılması ve kurumsal inovasyon sistemlerinin oluşturulması hedeflenmektedir.

 

Projeye katılım gösterecek her bir firmanın katılım maliyetlerinin %50’si TİM ve ihracatçı birlikleri tarafından desteklenecek olup, 11 ay süresince proje kapsamında alınacak olan danışmanlık ve mentörlük hizmetleri karşılığında firma başına düşen katılım maliyeti aşağıdaki gibidir:


• Merkezi İstanbul olup İstanbul içindeki üniversitelerden mentörlük alacak firmalar için

aylık 4.000 TL+KDV (toplam 44.000 TL+KDV ) yerine aylık 2.000 TL+KDV 

 

• Merkezi İstanbul dışında olup, İstanbul dışındaki Üniversitelerden mentörlük alacak firmalar için

aylık 3.000 TL+KDV (toplam 33.000 TL+KDV ) yerine aylık 1.500 TL+KDV 

Projede yer almak isteyen firmalarımızın http://www.tim.org.tr/tr/mentorluk.html bağlantısında yer alan başvuru formunu Haziran ayı sonuna kadar doldurmaları gerekmektedir.

 

Proje hakkında detaylı bilgi içeren rapor aşağıdaki bağlantıda yer almakta olup, her türlü sorular için  [email protected] adresine e-posta gönderilebilir.

 

Proje hakkında detaylı bilgi için: İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi Detayı ( 5 sayfa )

 

Bilgilerinizi rica ederiz.

İlgili Dosyalar