İstanbul 3. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması Gerçekleştirildi

İstanbul 3. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması Gerçekleştirildi

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği’ nin tasarıma olan desteği devam ediyor. Ticaret Bakanlığı’ nın destekleri ile İDMİB tarafından düzenlenen İstanbul 3. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması, Türkiye İhracatçıları Meclisi Başkanı Sn. İsmail Gülle’ nin teşrifleriyle gerçekleştirildi. Organizasyona İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği ve İstanbul Halı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanları başta olmak üzere birçok ihracatçı birliği ve sektör temsilcisi katılım sağladı.

 

İstanbul 3. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması açılış konuşmasını yapan İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Sn. Mustafa Şenocak; İDMİB olarak her zaman katma değere ve markalaşmaya katkı sunmayı hedeflediklerini, yarışmada yer alan ayakkabı tasarımlarının sektörün gelecek vizyonuna sunacağı katkıdan ve bu katkıya aracılık etmekten de çok büyük bir memnuniyet ve gurur duyduklarını dile getirdi. Desteklerinden ötürü T.C. Ticaret Bakanlığı’ na, tasarımları ile sektöre değer katan yarışmacılara, organizasyonu final gecesine taşıyan organizasyon komitesine, tüm jüri üyelerine ve sponsorlara teşekkür ederek sözlerini bitiren Şenocak 3. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışmasının tüm sektöre ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

 

İDMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. İslam Şeker Başkanlığındaki Jüri Heyetinde Zeynep Üner, Gülşen, Edis, Hakan Bahar, Mehmet Yücebaşoğlu, Tamer Yılmaz, Mehtap Elaidi, Özlem Kaya, Özgür Masur, Kaner Kıvanç, Ezgi Apa, Emre Güven, Erkan Zandar, Abdulsabur Endican, Tan Erdoğdu, Süleyman Orakçıoğlu, Ertuğrul Özkök, Hakan Yıldırım gibi değerli isimler görev aldı. Jürinin titiz incelemeleri sonucu finale kalan 10 tasarımcının eserlerinin değerlendirildiği yarışmada kadın kategorisinde Dila Korkmaz’ ın, erkek kategorisinde ise Oya Cevizkaya’ nın tasarımları 1. oldu.

 

 

İstanbul 3. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması’ nda dereceye giren adaylar;

 

Kadın kategorisi:

  1. Dila Korkmaz
  2. Melih Öz
  3. Gamze Gürtaşar

 

Erkek kategorisi:

  1. Oya Cevizkaya
  2. Kaan Eratalay
  3. Alparslan Şendağlı