Kenya Özel Nitelikli Alım Heyeti Hk.

Kenya Özel Nitelikli Alım Heyeti Hk.

Sayın Üyemiz,

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi-TİM koordinatörlüğünde, Kenya’da faaliyet gösteren “JUMIA GLOBAL” (https://www.jumia.co.ke/ ) firmasının yetkililerinin katılımıyla Türkiye’den ürün teminine yönelik olarak 10-13 Ocak 2018 2017 tarihleri arasında Özel Nitelikli Alım Heyeti programının gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

2013 yılında kurulan ve kendini Afrika'nın en büyük online perakende şirketi olarak niteleyen JUMIA GLOBAL Firmasının, Kenya, Gana, Nijerya, Mısır ve Fas gibi ülkelere e-ticaret için uygun bir platform sunmakta olduğu bilgisi edinilmiştir. 

Günlük online sipariş sayısının 100.000'den fazla olduğunu ifade eden Jumia Global Firmasının orta fiyat segmentinde her türlü hazırgiyim ürünü, bayan ayakkabısı, çanta v.b. hazırgiyim aksesuarları, havlu, ev tekstili ürünlerini temin etmek üzere Türk firmaların ikili görüşme programı 12 Ocak 2018 tarihinde Dış Ticaret Kompleksi’nde yapılacaktır.

Bu kapsamda, “JUMIA GLOBAL” Firması yetkilileri ile ikili görüşme yapmak isteyen üyelerimizin en geç  8 Ocak 2018 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar Ek’de yeralan firma profilini İngilizce olarak doldurarak Genel Sekreterliğimize (e-posta: [email protected] ) iletmesi gerekmektedir.

Tüm üyelerimize duyurulur.

Başvuru Formu için Tıklayınız.