ONLINE TREND SEMİNERİNDE MERCEK:  GÜNEY KORE

ONLINE TREND SEMİNERİNDE MERCEK: GÜNEY KORE

2015’ten bu yana her yıl, yılda 2 defa trend semineri düzenleyen İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) bu defa İstanbul Moda Akademisi (İMA) iş birliğiyle Güney Kore özelinde bir trend semineri düzenledi.

Online olarak ikinci defa, deri ve deri mamulleri sektörünün en önemli hedef pazarlarından biri olan Güney Kore’ye yönelik ilk defa düzenlenen seminerde 2022 İlkbahar/Yaz trendleri incelendi. Ayakkabı, deri konfeksiyon ve saraciye sektörlerine yönelik olarak düzenlenen Güney Kore Trend Semineri, Birlik üyelerinin, Sektör Derneklerinin ve üniversite öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

21 Ekim 2020 tarihinde online olarak gerçekleştirilen seminerde, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Güven Karaca'nın açılış konuşmasını gerçekleştirmesinin akabinde yerli ve yabancı pek çok markanın kreatif  ve moda direktörlüğünü yapan, halen İstanbul Moda Akademisi’nde marka ve pazarlama iletişimi, stil danışmanlığı, iletişim, tüketici davranışları, trend takibi, renk analizi konularında eğitmen olarak görev yapan Güneş GÜNER konuşmacı olarak yer aldı.  

2022 İlkbahar/Yaz trendlerinde öne çıkan minimalizm, sadelik, zamansızlık ve fonksiyonellik algılarının yanı sıra renkliliğin ve iddianın vurgulandığı seminerde renkler, materyaller, finisyonlar, desen, detay ve formlar, Covid-19 sonrası pazarlama iletişim dili ile beraber anlatıldı.

Önümüzdeki dönemde İDMİB tarafından hedef ülkelere ve katılımcıların talebiyle belirlenecek ülkelere yönelik trend seminerine devam edilecek.

 

Seminere ait bilgi notuna ulaşmak için tıklayınız.

İlgili Dosyalar