SARACİYE ÇALIŞMA GRUBU’ NUN İLK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

SARACİYE ÇALIŞMA GRUBU’ NUN İLK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

                 Saraciye sektörünün ihracata yönelik sorun ve çözüm önerilerini belirlemek ve sektörü ileriye taşıyacak projeler geliştirilmesi amacıyla yola çıkan ‘Saraciye Çalışma Grubu’ ilk toplantısını sektörün yoğun katılımı ile 13 Mart 2019, Çarşamba günü Dış Ticaret Kompleksi’ nde gerçekleştirdi.

                 Toplantıya İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Güven Karaca, Saraciye Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Aydın ve Yönetim Kurulu Üyeleri başta olmak üzere sektörün ileri gelen temsilcileri ve genç kuşak yöneticileri katılım sağladı.

                 Toplantıda öncelikle Saraciye sektörünün geleceğine ışık tutacak geçmiş 10 yıllık ihracat rakamları hedef ülkeler ve alt ürün grupları bazında değerlendirildi. Sektörün, güncel gelişmelere ayak uydurabilmesi ve gelecek ihracat & pazarlama stratejilerinin belirlenmesi amacıyla bir araya gelen çalışma grubu; öncelikle sektör içerisinde etkin iletişimin sağlanması ve genç kuşakların sektöre daha fazla yön verebilmesi için çalışmalara başladı.

                 Saraciye sektörünü ileriye taşıyacak ihracat pazarlama stratejileri oluştururken; başta e-ticaret stratejisinin oluşturulması olmak üzere mobil teknolojilerden daha fazla faydalanılması, yurt dışı pazarlama faaliyetlerinin artırılması, mevcut ihracat tecrübelerinin üyeler arasında aktarılması ve rakip pazarların en iyi biçimde analiz edilmesi hususlarında görüş birliğine varıldı.