Spor Ve Suni Ayakkabı Sektör Buluşması Gerçekleştirildi

Spor Ve Suni Ayakkabı Sektör Buluşması Gerçekleştirildi

Spor ve Suni Ayakkabı Sektör Buluşması, sektör temsilcilerimizin katılımı ile 11 Mart 2020 tarihinde Dış Ticaret Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Etkinlik İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB)'nin ev sahipliğinde, İstanbul Spor Ayakkabıcılar Derneği (İSAD) iş birliği ile organize edildi. 

İDMİB YK Başkan Yardımcısı Sn. İslam ŞEKER'in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İDMİB YK Üyeleri Sn. Oğuz İNNER ve Sn. Abdulsabur ENDİCAN başta olmak üzere İSAD YK Başkanı Sn. Oktay ŞAMDANLI ve sektörden birçok temsilci katıldı. Toplantının gündemini; İDMİB Faaliyetleri, sektörün ihracat performans değerlendirmesi ve Hedef Ülkelere yönelik olarak planlanan çalışmalar ve corona virüsün sektöre / ihracata olası etkileri oluşturdu.

Toplantıda güncel gelişmeler ışığında sektörün mevcut durumu görüşülürken sektörün en önemli sorunlarının başında markalaşma ve sosyal uygunluk olduğu dile getirildi, konuya ilişkin olarak önümüzdeki dönemde hayata geçirilebilecek faaliyetler değerlendirildi.