Türk Ayakkabı Sektörü Rotasını ABD’ye Çevirdi

Türk Ayakkabı Sektörü Rotasını ABD’ye Çevirdi

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB)’nin yeni ve alternatif pazar arayışları çerçevesinde rotasını çevirdiği Amerika Birleşik Devletleri’ne yönelik bir seminer 4 Ekim Cuma günü Dış Ticaret Kompleksi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Özellikle ABD’de düzenlediği fuarlarla oldukça önemli bir yere sahip olan UBM – Informa firmasının Ayakkabı Bölüm Başkanı Leslie Gallin tarafından sunulan seminerde ABD pazarı tüm yönleriyle katılımcılara anlatıldı.

İDMİB Başkan Yardımcısı İslam Şeker’in açılış konuşmasıyla başlayan seminerde ABD pazarının oldukça büyük olduğu ve Türk markalarının bu pazarda kaliteleriyle rahatlıkla öne çıkabileceği vurgulandı. UBM- Informa Fashion Ayakkabı Bölümü Başkanı Leslie Gallin ise İDMİB üyelerine ABD pazarı hakkında özellikle pazarlama konusunda stratejik bilgiler içeren bir sunum yaptı. Markanın öncü özelliğini öne çıkarmanın kıymetinden ve dijital dünyanın marka bilinirliği için ne ifade ettiğine değindi.

Deri ve deri mamulleri sektörünün ihracatını hız kesmeden artıran ayakkabı sektörü temsilcilerine yönelik düzenlenen seminerde ABD pazarına ilişkin fırsatlar da konuşuldu.  Yapılan bu toplantıda AYMOD Fuarı’nı da ziyaret eden Leslie Gallin Türk ayakkabı firmalarının oldukça güçlü, iş yapma kapasitelerinin yüksek, özellikle erkek ayakkabılarında oldukça güçlü ve popüler olduğunu ifade etti.

İDMİB tarafından, İhracat Ana Planı’nda da hedef ülke olarak belirlenen ABD’ye yönelik çalışmalara devam edileceği de aktarıldı.

Ek-1 : Sunum

Ek-2 : Bilgi Notu