Türk Ticaret Merkezi Çok Yakında Moskova’da

Türk Ticaret Merkezi Çok Yakında Moskova’da

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye'nin 2023 İhracat Stratejisi hedefleri doğrultusunda, ülke ihracatımıza katkı sağlamak üzere dünyanın farklı şehirlerinde Türkiye Ticaret Merkezleri (TTM) Projeleri faaliyete geçirilmek üzeredir.

Söz konusu Projeler, Ekonomi Bakanlığı desteği kapsamında, Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonunda İşbirliği Kuruluşları desteğiyle yürütülmektedir.

                Deri sektörümüzün en önemli ihracat pazarları dikkate alındığında, Rusya/Moskova’ya yönelik yapılacak bir TTM Projesinin sektör için faydalı olacağı değerlendirilmektedir. Böylelikle son yıllarda deri ve deri mamulleri sektörümüzde yaşanan olumsuzluklara yeni bir soluk getirme amacı güdülerek, ihracatımıza yansımalar sağlaması hedeflenmektedir.

Türkiye Ticaret Merkezi Projeleri kapsamında yapılacak harcamaların kira, personel ve tanıtım kalemlerinde % 75 devlet desteği sağlanacaktır.

                Bu bağlamda deri sektörünün Rusya/Moskova’da açılacak bir Ticaret Merkezi’nde yer alabilmesi amacıyla sektörden ön talep toplanması amaçlanmaktadır.

Bahsi geçen TTM’de yer alma arzusunda olan üyelerimizin taleplerini  ivedilikle ekteki ön talep formu ile birlikte [email protected]  e-posta adresine iletmesi gerekmektedir.

 

Ek: Ön Talep Formu

 

Konuya ilişkin bilgi için; 

Semra Bahar

İTKİB Genel Sekreterliği Tekstil, Deri, Halı Ar-Ge Şubesi

Tel: 0212 – 454 04 44

Email : [email protected]