TÜRKİYE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ’NDEN İDMİB’E ZİYARET

TÜRKİYE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ’NDEN İDMİB’E ZİYARET

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nin yeni göreve başlayan Yönetim Kurulu Başkanları Sanem Dikmen ve Ramazan Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Vedat Yavuz ve TGSD Genel Sekreterliği İDMİB Yönetim Kurulu’nu 28.04.2021 tarihinde ziyaret ettiler.

 

İDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şenocak, YK Başkan Yardımcısı Güven Karaca, YK Üyesi Engin Dursun ve İTKİB Genel Sekreterliği’nin katıldığı toplantıda iki kurum arasında potansiyel iş birlikleri değerlendirildi.

 

Toplantıda hazır giyim & konfeksiyon ve deri ve deri mamulleri sektörü yakından ilgilendiren sürdürülebilirlik ilkeleri ve karbon ayak izi çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Bir diğer görüşülen konu ise müşterek olarak İTKİB çatısı altında yer alan iki sektörün ortak uluslararası tanıtım projeleri ve birlikte düzenlenebilecek geniş kapsamlı fuar çalışmaları oldu.

 

Sektörlerin ortak hedef ülkeleri hakkında yapılan değerlendirmelerde kurumların iş birliği içerisinde olabileceği, ABD, Rusya gibi ülkeler özelinde tecrübe paylaşımları yapılması gerekliliği dile getirildi.