URGE PROJELERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

URGE PROJELERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

19 Aralık 2018 tarihinde İDMİB YK Başkan Yardımcıları Sn. İslam Şeker ve Güven Karaca, Yönetim Kurulu Üyeleri Tamer Geçgören ve Oğuz İnner’ den oluşan İDMİB Ur-Ge Komitemiz, Birliğimiz bünyesinde yürütülen saraciye ve deri konfeksiyon Ur-Ge küme üyelerimizle bir araya geldi. Toplantıda deri ve deri mamulleri sektörü için önem arz eden sosyal uygunluk ve pazar analizi danışmanlığı çalışmaları başta olmak üzere projemizin yol haritası değerlendirildi.

Projeler kapsamında; hedef ülke pazar analizleri, üyelere yönelik bire bir pazarlama danışmanlığı ve sosyal uygunluk ölçümleme ve iyileştirme programı danışmanlığı konularında yapılan görüşmelerde hizmet sağlayıcılar konuların amaç, içerik ve uygulama süreçlerini dile getirirken, İcra Komitesi ve üyelerimiz hedeflenen sonuç ve beklentilerini dile getirdi.

Ur-Ge projelerinin temel amacı olan ihracata hazırlık kapasitesinin oluşturulmasında, öncelikle hedef pazarlara giriş için gerekli sosyal uygunluk koşulların sağlanması ve her bir firmaya özel pazarlama alt yapısının oluşturulmasının önemini vurgulayan Komite Üyeleri, Ur-Ge projelerinin sektörümüzün günümüz uluslararası rekabet ortamına daha hızlı adapte olabilmesinde çok faydalı olduğunun altını çizdiler.