Zambiya Özel Nitelikli Alım Heyeti İDMİB Organizasyonunda Gerçekleşti

Zambiya Özel Nitelikli Alım Heyeti İDMİB Organizasyonunda Gerçekleşti

Zambiya’da faaliyet gösteren “Magic Advertising & Promotions Limited” firması, T.C. Ekonomi Bakanlığı, Lusaka Ticaret Müşavirliği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinasyonunda, Birliğimiz (İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği – İDMİB) organizasyonunda 8 Kasım 2017 tarihinde İstanbul’da ayakkabı üreticileri ve ihracatçıları ile buluştu.

Firmanın talebi doğrultusunda askeri memur ayakkabısı, savaş botu, kask ve kamp tulumu ürünlerinde üretim ve ihracat yapan Birliğimiz üyesi yedi firma ile gerçekleştirilen ikili görüşmeler çerçevesinde iş birliği olanakları görüşüldü.

Zambiyalı heyet yetkilileri ile yapılan ikili görüşmeler sektörümüz ayakkabı firmaları tarafından memnuniyetle karşılandı. Afrika pazarı ile ihracatımızı güçlendiren alım heyetlerinin firmalarının alternatif pazarlara açılması yönünde önem arz ettiği vurgulandı.

İDMİB Başkanı Sn. Mustafa ŞENOCAK’ın Zambiyalı heyet ile görüşmesinde ”halihazırda Afrika pazarını yakından takip ediyoruz, Zambiya Özel Alım Heyeti organizasyonu ile Zambiya ve Afrika pazarı hakkında bilgi edinme, karşılıklı işbirliği imkanlarını görüşebilme fırsatı bulmanın mutluluğunu yaşıyoruz”  şeklinde ifade etti.  Sn. ŞENOCAK ayrıca İDMİB tarafından yürütülmekte olan Ayakkabı Sektörü Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme Projesi (UR-GE) kapsamında bir Ticaret Heyeti organizasyonunun gerçekleşmesi yönünde görüşlerini Birliğimiz Yönetim Kuruluna sunacağını ve gerekli değerlendirmeler sonrasında ön hazırlık çalışmalarının başlatılacağını vurguladı.

 Zambiyalı Magic Advertising & Promotions firması yetkilileri, İDMİB Başkanı Sn. Mustafa ŞENOCAK’a İDMİB organizasyonunda gerçekleşen ikili görüşmelerden duydukları memnuniyeti dile getirirken, Türk ayakkabı sektörünün gücünü ve kalitesini, ayrıca üretimdeki know-how’ı yakından tanıma fırsatı yakaladığı için teşekkür etmiş ve ayakkabı sektörü üreticilerini  Zambiya’da ağırlamaktan onur duyacaklarını belirtmişlerdir.