34. Endonezya Ticaret Fuarı, 16-20 Ekim

Sayın Üyemiz ,

Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK)’ten, Endonezya İstanbul Başkonsolsluğu’na atıfla  alınan bir yazıda, Endonezya Ticaret Bakanlığı ve Endonezya Yatırım Koordinasyon Kurulu iş birliğinde 34. Endonezya Ticaret Fuarı’nın 16-20 Ekim 2019 tarihleri arasında Cakarta International Expo Fuar alanında gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Aynı yazıda devamla, 2050 yılına kadar dünyanın en büyük 4. ekonomisi olması beklenen, 1.1 trilyon dolar GSYİH ve %5.5’e yaklaşan ekonomik büyüme oranıyla Asya’nın en hızlı gelişen ülkeleri arasında yer alan Endonezya’nın Hint ve Pasifik Okyanusları arasındaki stratejik konumuyla bölgenin en önemli ülkeleri arasında yer aldığı; Türkiye’nin Endonezya’dan ithalatında başlıca kalemlerin suni ve estetik elyaf, kauçuk ve ürünleri, tekstil malzemeleri, kağıt ve karton ürünleri, Türkiye’nin Endonezya’ya ihracatında başlıca kalemler arasında ise, inorganik kimyasallar, makine, mekanik aletler, kazanlar ve bu ürünleri parçaları, tütün ve pamuğun bulunduğu ifade edilmektedir.

Endonezya’da iş ve yatırım fırsatlarının tanıtılacağı, ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği ve belirlenecek sektörlerle ilgili firma ziyaretlerinin gerçekleştirileceği söz konusu foruma, Endonezya’da iş ve yatırım yapan veya yapmak isteyen üyelerimizin katılımlarında büyük fayda görüleceği belirtilmektedir.

Söz konusu fuarla İlgili detaylı bilgi içeren broşüre ulaşmak için tıklayınız.