4. İstanbul PPP Haftası Hakkında

Sayın Üyemiz;

DEİK’ten alınan yazıda; T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda, Dünya Bankası, Uluslararası Finans Kurumu, İslam Kalkınma Bankası, Global Infrastructure Hub katkılarıyla, DEİK PPP Komitesi ve Istanbul PPPCoE işbirliğinde düzenlenen 4. İstanbul PPP Haftası kapsamında, T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak’ın katılımlarıyla 1 Kasım 2019 Cuma günü İstanbul Hilton Bomonti Otel’de 4. İstanbul PPP Zirvesi düzenleneceği bilgisi verilmiştir. Dördüncüsü düzenlenen bu etkinlik kapsamında, Kamu Özel Sektör İşbirliği, KÖİ (PPP) projelerinin ülke kalkınmasına etkileri, Türkiye'deki başarılı PPP proje örneklerinin paylaşımı, saha gezileri ve PPP proje finansmanında kalkınma bankalarının rollerinin çok boyutlu olarak ele alınacağı belirtilmiştir.

Aynı yazıda devamla; ISDB, EBRD, IFC gibi kalkınma bankalarını, GI HUB gibi çok taraflı uluslararası kuruluşların hazır bulunacakları etkinliklere 30 farklı ülkeden davetli PPP alanında görev alan karar alıcıların ve uzmanların katılacağı ve özellikle Afrika, Balkanlar, Orta Asya ve Körfez ülkelerinden gelen katılımcıların ülkelerindeki PPP projelerini detaylı olarak sunacakları bilgisi de eklenmiştir.

Ülkemizin PPP alanındaki tecrübelerini potansiyel pazarlarla buluşturmak adına, müteahhitlik, teknik müşavirlik, hukuk ve proje danışmanlığı sektörlerinin söz konusu ülke temsilcileriyle buluşturacak bu program kapsamında,

1 Kasım 2019 Cuma günü Hilton Bomonti’de gerçekleşecek 4. İstanbul PPP Zirvesi için katılım bedeli DEİK üyeleri için 500 TL, DEİK Üyesi olmayan firmalar için 600 TL.

2 Kasım 2019 Cumartesi günü Haliç Kongre Merkezinde davetli ülkelerin, gelecek dönemde kendi ülkelerinde gerçekleştirmeyi planladıkları altyapı ve PPP projelerine ilişkin sunumlarını dinlemek ve network yapmak üzere katılım bedeli DEİK üyeleri için 1000 TL, DEİK üyesi olmayan firmalar için 1250 TL’dir.

Söz konusu etkinlik detaylarına ve program kayıt bölümüne, http://www.istanbulpppweek.com/ internet adresinden ulaşılması ve kayıt yaptırılması rica olunur.

Davetli Ülkeler Listesi için lütfen tıklayınız.

4. İstanbul PPP Zirvesi Programı için lütfen tıklayınız.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.