5. Detay Deri Ürünleri Tasarım Yarışması

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB), Türk deri sektörünün yaratıcı gücünün yükselmesi, özgün tasarımlar yaratma ve satma isteklerinin güçlendirilmesi, yetenekli gençlerimizin sektöre hızla kazandırılması ve özgün tasarımların teşvik edilmesi amacı ile bu yıl beşinci defa 2019 DETAY DERİ ÜRÜNLERİ TASARIM YARIŞMASI'NI düzenlemektedir.

RAISA & VANESSA Kreatif direktörlüğünde yön bulacak yarışmamızın İkinci Jüri Değerlendirmesi 23.07.2019 Salı günü gerçekleşmiştir.

Birinci Değerlendirmesinin 16.07.2019 tarihinde gerçekleştiği ve Deri Konfeksiyon Kategorisinden 17 yarışmacı ve Saraciye Kategorisinden 13 yarışmacının tasarımlarını anlatma fırsatı bulduğu İkinci Değerlendirme aşaması Güven Karaca ,Tanju Tamer Geçgören , Bekir Burak Uyguner, Ruken Mızraklı, Cemal Aydın, Sedef Orman, Raisa Sason ,Vanessa Sason, Can Oker, Tamer Yılmaz , Kaner Kıvanç ,Seda Lafçı, Enis Karavil, Burak Sanuk, Özlem Kaya, Uğurhan Akdeniz, Emre Doğru, Mert Aslan, Özge Sarıkadılar ve Eda Güngör'ün jüri üyeliğinde yapılmıştır. Deri Konfeksiyon Kategorisinden 6 yarışmacı, Saraciye Kategorisinden 6 yarışmacı final organizasyonunda yarışmaya hak kazanmıştır. Finalistler aşağıda listelenmiştir.

 

DERİ KONFEKSİYON KATEGORİSİ

 

SARACİYE KATEGORİSİ

     

AYŞENUR KANAK

 

BATUHAN DOĞAN

BURCU GÜNEŞ

 

BERİL SAYIN

MERVE KARALİ

 

BURCU ÖZDEN ERGENE

MERYEM BALIKÇI ÖZÖĞÜR

 

ÇİLER SEVİNGEN

SELİN CEVAHİR

 

GÖRKEM SEVER SAYGAN

TUĞÇE DEMİR

 

MERTCAN ÖZTEKİN

     


Not: İsimler alfabetik sıralanmıştır.