AB Yaptırımları Eğitim Çalıştayı

Sayın Üyemiz,

TİM'den alınan bir yazıda, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonundan alınan bir yazıya ithafen, Avrupa Birliğinin 13 - 14  Temmuz 2023 tarihlerinde Türkiye'de, AB yaptırımları konulu bir eğitim çalıştayı  düzenleyeceği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, Çalıştayın temel amacının, AB yaptırımları ve uygulamaları hakkında farkındalık yaratmak ve bu yaptırımların atlatılma olasılığının önüne geçilmesine karşı iş birliğini sağlamak olduğu aktarılmıştır. Sofitel İstanbul Taksim Oteli'nde düzenlenecek olan çalıştayın, İngilizce ve Türkçe dillerinde gerçekleştirileceği ve AB yaptırımları konusundaki farkındalıklarını artırmayı hedefleyen Türk özel sektör temsilcilerinin katılımlarının hedeflendiği belirtilmiştir. Çalıştayın, AB Yaptırımları Temsilcisi Sayın David O'Sullivan'ın Türkiye'ye yapacağı ziyaretle eş /files/downloads/Gündem.pdfzamanlı olarak düzenleneceği ve çalıştaya katılım gerçekleştirmek isteyen özel kuruluş temsilcilerinin aşağıda yer alan internet bağlantısı üzerinden kayıt yaptırabileceği iletilmiştir.

Toplantıya olan yoğun ilgi nedeniyle yüz yüze katılımın, her kuruluş için bir katılımcı ile sınırlandırıldığı ve istek halinde aynı kuruluşa ait diğer temsilcilerin çevrimiçi katılım sağlayabileceği belirtilmiştir. Ayrıca, kayıt başvurularını müteakip başvuran kuruluş temsilcilerine yüz yüze ve çevrimiçi katılımları için teyit e-postası gönderileceği, fiziki ve çevrimiçi katılım haklarının sadece taraflarına teyit e-postası gönderilen kuruluş temsilcilerine sağlanacağı belirtilmektedir.

Çalıştay Uluslararası Bilim ve Teknoloji Merkezi'nin (ISTC) desteğiyle düzenlenecek olup ilgili taslak gündem ek olarak iletilmektedir.

Link:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfrPYJk9qD0iqbWWDeu1ma0dIMxxVjsRgw31s3_p2oTlEqE1A/viewform

Taslak gündem için tıklayınız. 

Bilgilerinize sunarız.