ABD Vize İşlemleri Hakkında

Sayın Üyemiz,

 

TİM tarafından iletilen bir resmi yazıda, Ticaret Bakanlığı’ndan alınan bir yazıya atfen, ABD Konsolosluklarınca vize işlemlerinde pandemi çalışma koşullarının 2022 yılı başına kadar devam edeceği sözlü olarak belirtilmiştir.

Biriken başvurular ve salgın süreci nedeniyle sadece öğrenci ve sağlık amaçlı ziyaretlere yönelik vize işlemlerine öncelik verildiği ve orta vadede bu durumun değişmesinin beklenmediği, vize ihtiyacı olan kişi sayısının seyahatlerinden mümkün olduğunca imtina edilmesi ve ABD’ye seyahatlerde öncelikle vize sahibi olanların tercih edilmesi, vizesi son 12 ay (bazı hallerde 48 aya kadar) içerisinde sona ermiş kişilerin randevu almaksızın çevrimiçi olarak başvuru yapabileceği dolayısıyla bu durumda olabilecek kişilere öncelik verilmesinin yararlı olacağı ifade edilmektedir.

 

Etkinlik ve başvurular bazında fuarlara mili katılım hususunda önceliklendirme yapılmasının talep edildiği belirtilmektedir.

 

ABD'ye ilişkin KOVID-19 seyahat kısıtlamaları ve vize ile alakalı güncel bilgiler için: https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news.html

 

Bilgilerinize sunarız.