Bosna Hersek İş Forumu Hakkında

Sayın üyemiz,

T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nden alınan yazıda, Saraybosna Ticaret Müşavirliğinden alınan bir yazıya atıfla , 8 Kasım 2019 tarihinde Banja Vrucica, Teslic’de RS Ticaret ve Sanayi Odası, Banja Luka Üniversitesi, Doğu Saraybosna Üniversitesi ve Banja Luka İnovasyon Merkezi işbirliğiyle bir iş forumu ve B2B etkinliği düzenleneceği belirtilerek; bilişim, metal işleme, orman ürünleri, tekstil, otomotiv, turizm, tarım ve plastik ürünleri sektörlerinin temsil edileceği B2B etkinliğine katılımın ücretsiz olduğu; etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiler ile kayıt formuna bif2019banjavrucica.talkb2b.net adresinden ulaşılabileceği bildirilmektedir. Söz konusu etkinlik için son kayıt tarihinin 4 Kasım 2019 olduğu bildirilmekte olup, anılan programa ilişkin davet yazısının bir örneği ekte sunulmaktadır.

Yazıda devamla, Saraybosna Ticaret Müşavirliği ile Brçko Bölgesi İş Forumu Koordinatörü Damir BULÇEVİÇ arasında gerçekleştirilen görüşmeye atıfla, 3-5 Ekim 2019 tarihlerinde III. Brçko Bölgesi İş Forumu’nun düzenleneceği; forumun bu seneki temasının “Ortaklık Diasporası” (Diaspora for Partnership) olarak belirlendiği; forum kapsamında özellikle bölgenin kalkınmasında ve istihdamın artırılmasında doğrudan yabancı yatırımların önemi, kadın girişimciliği, bölgenin istikrarının güçlendirilmesi için gelişmiş ülkelerin varlığı gibi konuların tartışılmasının planlandığı; anılan forum ile son iki yılda olduğu gibi bu yıl da bölgenin yatırım potansiyelinin tanıtılmasının ve bölgede daha elverişli bir iş ortamı yaratılmasına katkıda bulunulmasının hedeflendiği; geçen yıl düzenlenen II. İş Forumu’na Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nden çok sayıda firma temsilcisinin katılmasından ve açılış konuşmalarından birini Sayın Büyükelçimizin yapmasından Bosna Hersek tarafınca büyük memnuniyet duyulduğu; bu yılki foruma Türkiye’den daha fazla sayıda iş insanının gelmesinin ve açılış gününde düzenlenecek panellere ülkemizden resmi katılım sağlanmasının Bosna Hersek tarafını memnun edeceği bildirilmektedir.

Bu kapsamda, anılan iş forumu hakkında ayrıntılı bilgi ve kayıt için 2 Ekim 2019 tarihine kadar [email protected] adresine e-posta gönderilmesinin mümkün olduğu belirtilmektedir.

Davet yazısı için tıklayınız.

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla