Çin Sektörel Ticaret Heyeti Hk.

Sayın Üyemiz,

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından, 30 Ekim - 02 Kasım 2019 tarihlerinde Guangzhou/ÇİN’e yönelik Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektörel Ticaret Heyeti programı düzenlenmesi planlandığı bilgisi alınmıştır.

Söz konusu heyet, Canton Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirilecek olup; söz konusu fuara her yıl 200’e yakın ülkeden 150 bini aşkın ziyaretçi iştirak etmektedir. Aynı zamanda Çin ticari potansiyeli ile hedef pazarlarımız arasında yer almakta, ülke gelişen ekonomisi ile ihracatçılarımıza önemli pazar fırsatları sunmaktadır. Ekte yer alan taslak program çerçevesinde gerçekleştirilmesi planlanan ticaret heyetinin Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanması durumunda Heyet Programı “2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği ’ne İlişkin Tebliğ” kapsamında

değerlendirilecek olup, ticaret heyetinin tahmini katılım ücreti kişi başı 1.800 USD’dir (devlet desteği düşüldükten sonra firmaca ödenmesi gereken net tutar). Heyet organizasyonunun kesinleşmesi halinde katılım ücretinde yaşanabilecek artış veya azalışlar katılımcılara yansıtılacağı da ayrıca bildirilmiştir.

Katılım payına dahil olan hizmetler ise şu şekildedir:

· İstanbul- Guangzhou – İstanbul ekonomi sınıfı (THY) uçak bileti

· İç hatlar - İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı (THY) uçak bileti

· Guangzhou ’da 3 gece konaklama (4 veya 5 yıldızlı otelde: oda + kahvaltı)

· İkili iş görüşmeleri için gerekli hizmetler, salon kirası, tercüman, tanıtım malzemeleri, tanıtım hizmetleri vb.

· Gerekli Tüm Transferler

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla,