Fuar Duyurusu – Madagaskar International Fair of Economic Actors

Sayın Üyemiz,

 

T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nden alınan bir yazıda, Antananarivo Büyükelçiliğinin yazısına atıfla, RIANO Acentası tarafından Madagaskar’da 28 Eylül-01 Ekim 2022 tarihleri arasında Mahamasina Kültür ve Spor Salonunda "Ekonomik Aktörler için Uluslararası Fuarı"nın ilk kez düzenleneceği bildirilmekte ve ihracatçı firmalarımızın bu fuara katılım sağlamasının iki ülke arasındaki ticari ilişkileri geliştirebileceği ifade edilmektedir.

 

Yazının devamında, anılan Acenta ile Antananarivo Ticaret Müşavirliğimizce yapılan şifahi görüşmede mezkur kuruluşça firmalarımızın Madagaskar’da yer alan büyük firmalarla B2B çerçevesinde bir araya getirilmesinin amaçlandığı ve bu etkinliğin Madagaskar’a ihracat yapmak isteyen firmalar için bulunmaz bir imkan olduğunun belirtildiği ifade edilmiştir.

 

Bununla birlikte, bilindiği üzere “Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin 2017/4 Sayılı Karar” kapsamındaki desteklerden yararlanılabilmesi için, katılım sağlanacak fuarların Bakanlıkları internet sitesinde yer alan “Desteklenecek Yurt Dışı Fuarlar Listeleri”nde yer alması gerekmektedir. Bakanlıklarınca desteklenen fuarlar listesine https://ticaret.gov.tr/ihracat/fuarlar linkinden erişim sağlanabilir.

 

Bilgilerinize sunulur.

 

Ek: Organizasyon Broşürü.pdf

İlgili Dosyalar