Go Global Go Virtual: Hırvatistan-Türkiye Sanal İş Forumu ve İkili Firma Görüşmeleri (DEİK)

Sayın Üyelerimiz,

 

DEİK/Türkiye-Hırvatistan İş Konseyi’nin, muhatap kuruluşu Hırvatistan Ekonomi Odası’nın ve Avrupa İşletmeler Ağı’nın organizasyonunda, ASO (Ankara Sanayi Odası), ATS (Antalya Sanayi ve Ticaret Odası)’nın iş birliğinde, 22 Ekim 2021 tarihinde, Go Global Go Virtual: Hırvatistan-Türkiye Sanal İş Forumu ve İkili Firma Görüşmeleri’nin düzenlenmesinin planlandığı tarafımıza iletilmiştir.

 

Hırvatistan, son yıllarda özellikle altyapı, turizm, enerji sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarımızın ilgisini artırdığı bir pazar olup, çevre pazarlara kolay erişiminden dolayı ticaret ve yatırımlar bakımından önemli bir potansiyele sahiptir. Bundan ötürü, firmalarımız için neredeyse her sektörde önemli fırsatlar bulunmaktadır.

 

Go Global Go Virtual platformu, ikili firma görüşmeleri için faydalanılan bir platformdur. Hırvat firmalar ile temasa geçmek isteyen üyelerimiz, bugünden itibaren söz konusu platforma ücretsiz bir şekilde kayıt yaptırarak, firma profillerini, faaliyet alanlarını girerek, Hırvat muhatap firmalara ulaşıp, ikili firma görüşmeleri yapabilirler. İkili firma görüşmeleri üç haftadan fazla sürecek olup, 29 Ekim 2021 tarihinde sonlanacaktır. Platform, sektör ayrımı olmaksızın, tüm Türk ve Hırvat firmalara açık olacaktır. Toplantı dili İngilizce’dir.

 

Etkinlik günü olan 22 Ekim 2021 tarihinde ise, Hırvatistan pazarına dair fırsatların, iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım potansiyelinin değerlendirildiği sunumlar, belgeler ile kurum temsilcilerinin hitaplarının videoları, söz konusu platforma yüklenecektir.

 

Hırvatistan’daki iş ve yatırım ortamı hakkında bilgi almak ve Hırvat firmalarla temasa geçmek isteyen üyelerinizin söz konusu etkinliğe katılmaları, 22 Ekim 2021 tarihine kadar Go Global Go Virtual platformuna kayıt yaptırmaları faydalı görülmektedir.

 

Başvuru formu bağlantıda bilgilerinize sunulmakta olup, detaylar için DEİK/Türkiye- Hırvatistan İş Konseyi ile (ilgili kişi, Ezgi Tanrıverdi, İş Konseyi Koordinatörü tel: 02123395062, e-posta: [email protected] ayrıca kayıt sayfasına dair sorular için: [email protected] ) temasa geçilmesi rica edilmektedir.

 

Bilgilerinize sunarız.