Halal Expo Nijerya Fuarı Hk.

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisinden alınan bir yazıda, T.C. Helal Akreditasyon Kurumundan alınan bir yazıya atfen, helal temalı fuar, konferans, kongre vb. etkinliklerin; İslam İş birliği Teşkilatı (İİT) üyesi ülkeler başta olmak üzere dünya genelindeki Müslümanlar arasında helal belgeli ürün ve hizmet ticaretinin geliştirilmesine, güvenilir ve sürdürülebilir bir helal belgelendirme sisteminin tesisine ve ülkelerin helal kalite altyapılarının iyileştirilmesine yönelik iş birliklerinin artırılması açısından önemli fırsatlar oluşturduğu iletilmektedir.

Yazıda devamla, bu kapsamda Halal Expo Nijerya'nın 29-31 Ağustos 2023 tarihleri arasında Lagos’da düzenlenmesinin planladığı ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilen ve gıda, kozmetik, finans, turizm gibi helal belgeli ticarete konu çeşitli sektörlerin temsilcilerini bir araya getiren Halal Expo Nijerya fuarının, Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen sektörel nitelikli fuarlar listesinde yer almakta olduğu ve bu alanda faaliyet gösteren firmaların da fuara katılım sağlamasının Türkiye'nin helal sektöründeki yerinin vurgulanması açısından faydalı olacağının değerlendirildiği ifade edilmektedir.

Bu kapsamda, söz konusu fuara ilişkin tanıtım dokümanları ekte, Halal Expo Nijerya temsilcilerine ilişkin irtibat numaraları ise aşağıda yer almaktadır.

Bilgilerinize sunarız.

 

Halal Expo Nijerya Temsilcisi: +2347044098120 / +234 (0)703 307 4307 / +234 (0) 903 909 3767