İDMİB 2021 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurulu

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) 2021 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurulu, 578 sektör ihracatçısının katılımıyla gerçekleştirildi. Önceki dönemde İDMİB Başkan yardımcılığı görevini üstlenen Güven Karaca yeni dönemde 382 oy ile İDMİB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilirken, seçimdeki rakibi Hüseyin Çetin ise 168 oy aldı.

Konuşmasında bundan sonraki süreçte 210 milyar dolarlık dünya deri ve deri mamulleri pastasından daha fazla pay alabilmenin yollarına odaklanacaklarını vurgulayan İDMİB Başkanı Sn. Güven Karaca, “Seçim sonuçları tüm sektörümüz için hayırlı olsun. Ekip olarak bizim projelerimiz hazır. Dünya deri ve deri mamulleri ihracatından nasıl daha fazla pay alacağımızı biliyoruz ve bu payı almayı ve ihracatımızı yükseltmeyi amaçlıyoruz. Hedef öncelikle ölçeklenmek ve o ölçeklenmeyi bizim hazırlamamız gerekiyor. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurma planımız, pazarlama etkinliği, iletişim, algı sosyal uygunluk gibi projelerimiz var. Orta ve uzun vadeli programlar başarılı bir şekilde ilerlesin istiyorsak bu projeleri de eş zamanlı yürütmeliyiz.” dedi.  

Başkanımız Sn. Güven Karaca deri sektörünün çok dinamik olduğunu ve geniş katılımlı bir seçim gerçekleştiğini vurgulayarak, sektörümüzün fırsatlara ve risklere çok ciddi tepki verdiğini, önümüzdeki 4 yıllık süreçte deri ve deri mamulleri ihracatının geleceğini kurgulayacaklarını belirtti. Tüm katılımcılara Genel Kurula iştirak ettikleri için teşekkür eden Sn. Karaca, seçim sonucunun tüm sektör temsilcilerine hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.