Kanada Ticaret Heyeti, 26-29 Kasım 2019 Hk.

Sayın Üyemiz;

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonunda 26 – 29 Kasım 2019 tarihleri arasında Kanada’ya bir Ticaret Heyeti’nin düzenleneceği ve Montreal şehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda iş gezilerinin yanı sıra her iki ülke girişimcilerini buluşturan nitelikli iş görüşmeleri gerçekleştirilmesinin öngörülmekte olduğu belirtilmektedir.

Aynı yazıda devamla, pazar payımızın artırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek bu heyete başta mücevher, demir ve çelik, gıda (yaş meyve ve sebzeler, kuru meyve ve sebzeler, deniz ürünleri, helal gıda, zeytin yağı, fındık), butik tarzı hazır giyim, tesettür giyim, ev tekstili, halı, beyaz eşya, gemi ve yat, mobilya, otomotiv ve yedek parça, inşaat malzemeleri, makine, doğal taşlar, sıhhi tesisat ürünleri, alüminyum ve mamulleri ve kimya sektörlerinde faaliyet gösteren, uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız olmak üzere ilgili ihracatçılarımızın katılımlarında fayda görüldüğü de vurgulanmıştır.

Bahsekonu heyete son başvuru tarihi 04 Ekim 2019 Cuma günü mesai bitimi olarak bildirilmiştir. Bu tarihe kadar https://bit.ly/2kq1mZn internet bağlantısında yer alan Başvuru Formu’nun eksiksiz olarak doldurulması ve organizasyon kapsamındaki ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı ve transfer giderlerinden oluşan 11.195,00-TL tutarındaki katılım bedelinin TİM’in Vakıfbank Güneşli Ticari Şb. (Şube Kodu: 1248) IBAN No: TR58 0001 5001 5800 72611743 61 numaralı hesabına yatırılması ve ödemeye dair banka dekontlarının [email protected] e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Bahsi geçen yazıda ayrıca, Kanada’ya girişin Türk vatandaşları için vizeye tabi olduğu ve dolayısıyla heyete katılmak isteyen firma temsilcilerinin vize başvurularını ilgili Kanada vize başvuru merkezleri aracılığı ile şahsi olarak gerçekleştirmeleri gerektiği söylenmiştir. Yapılan başvuruların ödeme dekontlarının TİM’e ulaştıktan sonra kesinleşmekte olup, heyet hazırlık çalışmaları kapsamında uçak biletleri kesildikten ve otel rezervasyonları yapıldıktan sonra katılımcının katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesinin yapılamamakta olduğu bilgisi de eklenmiştir.

Kanada Ticaret Heyeti taslak programı için lütfen tıklayınız.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.