Karadağ-Türkiye İş ve Yatırım Forumu Hakkında

Sayın Üyemiz;

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Karadağ’a gerçekleştireceği resmi ziyareti bağlamında DEİK/Türkiye-Karadağ İş Konseyi tarafından, Karadağ Ekonomi Odası işbirliği ile 4 Ekim 2019 Cuma günü Podgoritsa Ramada Hotel’de “Karadağ-Türkiye İş ve Yatırım Forumu” gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Aynı yazıda devamla, T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Karadağ Başbakan Yardımcısı Sayın Milutin Simovic ve Karadağ Ekonomi Bakanı Sayın Dragica Sekulic’in onurlandırmasıyla gerçekleşecek söz konusu foruma, çeşitli sektörlerden Karadağlı firmaların katılımının beklenmekte olduğu ve bu firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleştirilmesi imkânının olacağı da belirtilmiştir.

2018 yılında Türkiye ile karşılıklı ticaret hacminin 93 milyon doları geçerek en yüksek seviyeye ulaştığı Karadağ’da turizm, altyapı, sağlık turizmi, tarım ve hayvancılık, enerji, imalat sanayi, perakende ve toptan market zincirleri alanlarında yatırım ve işbirliği fırsatları bulunmaktadır. İkili firma görüşmelerinin yanı sıra Karadağ vatandaşlık süreçleri ile ilgili de bilgilendirmenin yapılacağı söz konusu forumun taslak programı için lütfen tıklayınız.

Karadağ ile Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik hareketliliğe önemli ivme katacak söz konusu foruma katılım ücreti DEİK üyesi firmalar için 500 TL, DEİK üyesi olmayan firmalar için ise 600 TL’dir. Katılım için https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1037/13570 adresinden ulaşabileceğiniz kayıt formunu 30 Eylül 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar doldurmanız rica olunur.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.