KTKB Guvernörler Kurulu Yıllık Toplantısı

Sayın Üyemiz;

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü’nden alınan bir yazıda, uluslararası finansal kuruluş statüsünde olan ve ülkemizin de kurucu üyesi olduğu Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası’nın (KTKB) Yıllık Toplantıları’nın 15-17 Haziran 2019 tarihlerinde ülkemizin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

Yazıda, söz konusu Yıllık Toplantılara KTKB’ye üye 11 ülkeden Bakan, Bakan Yardımcısı ve Merkez Bankası Başkanı seviyelerindeki Guvernörler, ülke heyetleri ve

uluslararası finans kuruluşlarının temsilcilerinin katılacağı ifade edilmektedir. Yazının devamında, anılan organizasyon kapsamında, 17 Haziran 2019 Pazartesi günü Shangri-La Bosphorus Oteli’nde Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Berat ALBAYRAK’ın açılış konuşmasını yapacağı bir İş Forumu’nun düzenleneceği, söz konusu forumda üst düzey politika yapıcılarının, çok taraflı kalkınma bankaları ve iş dünyası temsilcilerinin bir araya gelerek Karadeniz bölgesinde kalkınma odaklı altyapı yatırımları, bölge ülkeleri arasında ticaretin geliştirilmesi ve yenilikçi finansman modelleri konularında görüş alışverişinde bulunacakları belirtilmektedir.

Katılımın ücretsiz olduğu İş Forumu’nun programı ekte İngilizce olarak iletilmekte olup, katılım sağlanabilmesi için 27 Mayıs 2019 tarihine kadar https://www.bstdb.org/registration  bağlantısından kayıt yapılması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.