Mesleki Eğitim Merkezi (MESEM) Programı Tekstil Alanı Personel İhtiyacı Belirleme Anketi&Lansman Toplantısı Hk.

Sayın Üyemiz,

İstanbul Sanayi Odasından (İSO) alınan bir yazıda, İSO tarafından yapılan bir anket çalışması ile sanayinin nitelikli işgücü ihtiyacına yanıt verecek Mesleki Eğitim Merkezi (MESEM) öğrencilerinin işletmelerle alanları bazında beceri eğitimi ve istihdam bağlamında nitelikli eşleştirmelerinin sağlaması amaçlandığı bildirilmektedir.

MESEM'lerin sanayicilere ve öğrencilere sunacağı avantajlar,

- Öğrenci beceri eğitimi kapsamında, 4 yıl süresince 4 gün işletmede, 1 gün okulda eğitimle sanayiciye kendi personelini işletmede yetiştirme imkanı sunacaktır.

- 4 yıl boyunca öğrenciye ödenecek ücretin tamamı ve öğrencinin iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı sigortası devlet tarafından karşılanacaktır.

- Öğrencinin alacağı ücret için İlk 3 yıl asgari ücretin %30'u, son yıl asgari ücretin %50'si kadar ücret sağlanacak olup tamamı devlet tarafından işletmeye geri ödenecektir.

- Telafi programı ile lise ve üzeri eğitimi olup herhangi bir mesleği olmayan kişiler için 6 ayda Ustalık Belgesi alma imkanı sağlanacaktır.

Çalışma sonucunda elde edilen bilgiler ile firmanıza/sektörünüze uygun öğrenci eşleştirmesi yapılarak sizinle iletişime geçileceği belirtilmektedir.

Anket 8 soru içermekte olup 5-6 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Yukarıda bahsedilen program ve avantajlarından yararlanmanız için ankete katılımınız önemlidir.

Ankete katılmak için tıklayınız

Ayrıca MESEM Programı'nın tanıtımı ile ilgili çalışmaların yürütülmekte olduğu ve bu kapsamda MESEM Lansman Toplantısının düzenleneceği bildirilmektedir.

Toplantı Yeri: Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu
Toplantı Tarih: 01.04.2022
Toplantı Saati:10.00-12.00

Katılım Formu İçin Tıklayınız