Namibya İhale Duyurusu, Tabaklama ve Deri İşlemesi

Sayın Üyemiz,

TİM’den T.C. Windhoek (Namibya) Büyükelçiliğimize atıfla alınan bir yazıda, Namibya Endüstriyel Kalkınma Ajansı (NIDA)’nın, Namibya’nın Ondangwa bölgesinde tabaklama ve deri işlenmesine ilişkin bir ihale açtığı belirtilmekte ve dericilik sektörünün, Namibya tarafının Türkiye’den destek beklediği bir sektör olduğu ifade edilmektedir.

Anılan ihaleye ilişkin İngilizce orijinal duyuru ve açıklayıcı notlar ekte sunulmakta olup, bu kapsamda ilgilenenlerin [email protected] adresinden ihaleye ilişkin katılım kılavuzunu temin edebilecekleri, son başvuru tarihinin ise 30 Haziran 2019 saat 11:00 olduğu belirtilmektedir.

Bahse konu yazıda ayrıca, Namibya’da yaşayan Türk vatandaşlarından olan Niyazi Irmak’ın (Tel: +264818930823, e-posta: [email protected]), talep olması halinde önümüzdeki günlerde ihaleye konu tesisi ziyaret ederek son halini gösteren fotoğraf ve videoları da paylaşabileceği belirtilmektedir.

Ayrıca, DEİK’ten alınan bir başka yazıda, bu ihale dışında, Namibya’nın en büyük fok kolonilere sahip bir ülke olarak, fok derisi işletmeciliği ile ilgili ortak veya doğrudan yatırımlara da açık oldukları ifade edilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

İhale duyurusu için tıklayınız.

Saygılarımızla