PLMA Chicago 2023 / Milli Katılım Duyurusu

Sayın Üyemiz, 

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'nden alınan bir yazıda, 12-14 Kasım 2023 tarihleri arasında Chicago/ABD’de düzenlenecek olan “PLMA's 2023 Private Label Trade Show” Fuarı’nın Türkiye milli katılımının 10'uncu kez Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilmesi planlanmakta olduğu bildirilmektedir.

Bu çerçevede, mezkur fuar organizasyonuna Türkiye’nin milli katılımı ile katılmak isteyen firmaların 19.05.2023 tarihine kadar aşağıda linki yer alan online başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Online Başvuru Formu: PLMA Chicago 2023 Online Başvuru Formu

Katılım Bedeli: Tahmini 1200 $ /m2 (nakliyesiz) Tahmini 1360 $ /m2 (nakliye dahil) Katılım bedeline dahil olan hizmetler;

Yer kirası,

Özel stant konstrüksiyonu,

Stant genel ve günlük temizlik hizmeti,

Kataloğa giriş bedeli,

 Elektrik ve internet bağlantısı,

Genel Sekreterliğimizce hazırlanan firma broşüründe yer alma

Stantlara ikram (çay-kahve-kurabiye veya çerez)

Fuarda; gıda (bisküvi, çikolata, kraker, içecek, şarap, makarna, konserve ürünler, …) ve gıda dışı (kozmetik, güzellik ve bakım, sağlık ve sıhhat ürünleri, havlu, bornoz, mutfak eşyaları, ev eşyaları, dikiş malzemeleri (iğne, iplik, çengelli iğne vb.), ıslak mendil, pamuk, hijyen ürünleri, boya, do it yourself ürünleri, ambalaj, hediyelik eşya, mum, hediyelik paketleme, süs eşyaları, ışıklandırma, puzzle vb. boş vakit oyunları, temizlik ürünleri, giyim ve aksesuarları, vb.) birçok sektöre yönelik ÖZEL MARKALI (store brands, private labels, private brands) ürünler sergilenebilmektedir.

Senede bir kez düzenlenen fuara 2022 yılında 54 ülkeden yaklaşık 1.450 katılımcı firma katılmış ve fuarı 5.200’ün üzerinde yerli ve yabancı profesyonel ziyaret etmiştir. 2020 ve 2021 yıllarında pandemi sebebiyle iptal edilen fuara, küçük ve orta ölçekli firmaların yanı sıra süpermarketlere “Marka Ürün” tedarik eden tanınmış büyük firmalar da katılmaktadır. Fuarda Food, Home & Health, Houseware & Kitchenware olmak üzere 3 ana bölüm bulunmaktadır.

Fuarın milli katılımının, “5973 Sayılı Karar” çerçevesinde Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanması durumunda katılımcı firmaların stant alanının metrekare cinsinden büyüklüğü dikkate alınmak suretiyle Ticaret Bakanlığı tarafından metrekare başına belirlenen birim fiyat üzerinden 452.000 Türk Lirası’na kadar desteklenecektir.

Bilgilerinize sunarız.

 

Ayrıntılı bilgi için;

Osman BÜLBÜL (Dahili: 1131)

E-mail: [email protected]

İdil Dilan ÖĞÜT (Dahili: 1133)

E-mail: [email protected]