Romanya 27. Dönem KEK Eylem Planı Taslağı

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’nden alınan bir yazıda bildirildiği üzere, Türkiye - Romanya 26. Dönem Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Toplantısı 2013 yılında gerçekleştirilmiş ve ilgili Protokol Romanya Başbakanının 19 Eylül 2013 tarihinde ülkemize gerçekleştirdiği resmi ziyaret sırasında imzalanmıştır. Bilahare, 2 Ekim 2019 tarihinde Ankara'da yapılması planlanan Türkiye - Romanya 27. Dönem KEK Toplantısı ise Romanya’da Hükümetin düşmesi nedeniyle iptal edilmiştir. 27. Dönem KEK Toplantısı Protokolüne ek olarak hazırlanmış olan taslak eylem planı da, anılan toplantının iptali neticesinde nihayete erdirilememiştir.

 

Yazıda devamla, Eş Başkanlığı Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat OKTAY tarafından deruhte edilmekte olan, Türkiye Romanya 27. Dönem KEK Toplantısının 4-15 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılmasının planlanmakta olduğu bildirilmektedir.

 

Bu doğrultuda, 27. Dönem KEK Toplantısı hazırlıkları kapsamında faydalanılmak üzere ihracatçılarımızın Romanya pazarında karşılaştığı sorunlar ile anılan görüşme sırasında gündeme getirilmesinde fayda görülen hususların ekteki forma işlenerek en geç 24 Ağustos 2021 Salı günü mesai bitimine kadar [email protected]  e-posta adresine iletilmesi gerekmektedir.

 

Ek- Sorun Bildirim Formu

İlgili Dosyalar