San Francisco/ABD Sektörel Ticaret Heyeti Hakkında

Sayın Üyemiz;

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nden alınan bir yazıda 18 Ocak – 21 Ocak 2020 tarihlerinde San Francisco/ABD’ye yönelik Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektörel Ticaret Heyeti programı düzenlenmesi planlandığı bildirilmiştir.

Aynı yazıda devamla; söz konusu heyetin, San Francisco’da 19 – 21 Ocak 2020’de düzenlenecek olan “Winter Fancy Food 2020” ile eş zamanlı gerçekleştirilecek olduğundan ve bu fuara her yıl 200’e yakın ülkeden 150 bini aşkın ziyaretçinin iştirak ettiğinden bahsedilmektedir. Aynı zamanda; ABD’nin, ticari potansiyeli ile hedef pazarlarımız arasında yer almakta, güçlü ekonomisi ile ihracatçılarımıza önemli pazar fırsatları sunmakta olduğu da eklenmiştir.

Bahsekonu fuar ziyareti ile birlikte, ABD’de Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri sektöründe faaliyet gösteren önemli ithalatçılar, toptancılar, distribütörler ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecek olup, program esnasında önemli kurum/kuruluşların ziyaret edilmesinin planlanmakta ve yine bu Ticaret Heyeti’nin Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanması durumunda Heyet Programının “2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği’ne İlişkin Tebliğ” kapsamında değerlendirilecek olduğu belirtilmiştir. Ticaret heyetinin tahmini katılım ücreti kişi başı 2.127 USD’dir (devlet desteği düşüldükten sonra firmaca ödenmesi gereken net tutar). Heyet organizasyonunun kesinleşmesi halinde katılım ücretinde yaşanabilecek artış veya azalışların katılımcılara yansıtılacağı da gelen yazıda aktarılmıştır.

Katılım payına dahil olan hizmetler:

· İstanbul – San Francisco – İstanbul ekonomi sınıfı (THY) uçak bileti

· İç hatlar - İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı (THY) uçak bileti

· San Francisco’da 3 gece konaklama (4 veya 5 yıldızlı otelde: oda + kahvaltı)

· İkili iş görüşmeleri için gerekli hizmetler, salon kirası, tercüman, tanıtım malzemeleri, tanıtım hizmetleri vb.

· Gerekli Tüm Transferler

Katılım payına dahil olmayan hizmetler:

· Oteldeki ekstra oda harcamaları ve diğer ekstra harcamalar hariç olacaktır.

· Yurtdışı çıkış harç bedelleri ve vize ücretleri katılımcılar tarafından karşılanacaktır.

Bahsekonu Ticaret Heyeti’ne katılmak isteyen firmaların ekte yer alan formları doğru ve eksiksiz olarak doldurarak, katılım ücretinin aşağıdaki Birlik hesabına yatırıldığını gösteren dekont ile beraber en geç 17 Ekim Perşembe günü mesai bitimine kadar [email protected] ve [email protected] e-posta adreslerine göndermeleri gerekmektedir.

Ödeme dekontları ulaştıktan sonra katılımın kesinleşmekte olduğu ve etkinlik kapsamında uçak biletleri kesildikten ve otel rezervasyonları yapıldıktan sonra katılımcıların katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesinin yapılmayacağı GAİB tarafından belirtilmiştir.

Taslak Program için lütfen tıklayınız.

Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Firma Yazısı için lütfen tıklayınız.

Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Firma Bilgi Formu için lütfen tıklayınız.

BANKA VAKIFBANK

ŞUBE GAZİANTEP

PARA BİRİMİ USD

IBAN TR65 0001 5001 5804 8017 2697 36

HESAP ADI GÜNEYDOĞU ANADOLU HUBUBAT BAKLİYAT YAĞLI

TOHUMLAR VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

Bilgi İçin İrtibat:

Ramazan TORUN Tel: 0342 211 05 41, [email protected]

Mustafa KARSU Tel: 0342 211 05 79, [email protected]

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.