Suudi Arabistan Ülke Genel Alım Heyeti

Sayın Üyemiz;

Türkiye İhracatçılar Meclisinden alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonu ile potansiyel pazar niteliğindeki ülkelere yönelik ihracatımızda artış sağlanması ve ihraç ürünlerimizin tanıtımı amacıyla Alım Heyeti programları düzenlenmektedir. Bu minvalde; Suudi Arabistan ile ticari ilişkilerimizin geliştirilmesini teminen Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonu ve MÜSİAD iş birliği ile Suudi Arabistan Genel Alım Heyeti programı düzenlenecektir.

Bu kapsamda Demir ve Demir Dışı Metaller, Elektrik Elektronik, Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri, İklimlendirme Sanayii, Kimyevi Maddeler ve Mamulleri, Mücevher, Hizmet, Madencilik Ürünleri, Makine ve Aksamları, Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri, Otomotiv Endüstrisi, Tekstil ve Hammaddeleri, Yaş Meyve ve Sebze, Diğer Endüstriyel Ürünler gibi çeşitli sektörlerden 65’e yakın Suudi Arabistanlı firma temsilcilerinden oluşacak yaklaşık 80 kişilik bir alım heyetinin 8-12 Ekim 2023 tarihleri arasında ülkemize gelmesi ve 10 Ekim 2023 Salı günü İstanbul Sheraton Ataköy Otel ‘de ihracatçı firmalarımızla ikili iş görüşmeleri yapmaları öngörülmektedir.

Aşağıda programı yer alan heyete başvuru için son tarih 22 Eylül 2023 Cuma günü mesai bitimidir. Bu tarihe kadar delegations.tim.org.tr/alim-heyeti-kayit/saudi-arabia-buying-mission-2023 internet adresinde yer alan Başvuru Formunun ihracatçı firmalarımızca eksiksiz olarak doldurulması gerektiği bildirilmektedir.

Bilgilerinize.

Saygılarımızla.

İlgili Dosyalar